2023 lapkričio 14

Mokslo poveikis visuomenei: kokią rolę tame turi žinių ir technologijų perdavimas?

Galima teigti, kad žinių ir technologijų perdavimas yra naujas dalykas, ypač Lietuvoje, kur tiek tarp studentų, tiek tarp mokslininkų intelektinė nuosavybė kartais dar lieka kasdienybės paraštėse, tačiau diskutuoti apie žinių ir technologijų perdavimo iššūkius prasminga. Viena vertus, diskusijoje galima rasti sėkmingų mokslo-verslo bendradarbiavimo istorijų, galima sužinoti, kaip sudėtingus intelektinės nuosavybės klausimus sprendžia kitos organizacijos arba pasidalinti savo organizacijos patirtimi. Kita vertus, diskusija visada įtraukia didesnį ratą profesionalų, kitų sričių ekspertų, todėl kitoks požiūrio kampas gali atverti naujų idėjų ir naujų sprendimų net ir sudėtingiems mokslo-verslo bendradarbiavimo atvejams.
Renginio „Enteprises Baltics 2023”, skirto mokslininkams ir jauniesiems tyrėjams, vykusioje panelinėje diskusijoje apie inovacijas ir verslumą, TTO Lietuva“ tinklo atstovės Vilma Purienė, Vilnius Tech Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė, ir Kristina Babelytė-Labanauskė, Vilniaus universiteto Inovacijų skyriaus vadovė, gvildeno technologijų perdavimo problematiką. Kartu su rizikos kapitalo fondų atstovais, verslo angelais, Kembridžo ir Kranfildo universitetų mokslininkais bei verslumo ekspertais buvo ieškoma atsakymų, kaip sėkmingai pritaikyti mokslu grįstas inovacijas, o mokslininkų kuriamiems sprendimams atverti įtaigius ir rezultatyvius kelius link visuomenės gerovės.

Renginio Enterprises Baltics 2023 organizatoriai: Saulėtekio Tech Parkas, Martyno Kandzeros paramos fondas, Colab-8. Partneriai: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Nuotrauka ® Saulėtekio Tech Parkas

Grįžti į pagrindinį